Atrakcje okolicy

Atrakcje w Karpaczu:

Samotnia - jedno z najpiękniej położonych miejsc w Karkonoszach. Zbudowane pod koniec XIX wieku. Jest położone przy trzecim co do wielkości jeziorze w Karkonoszach, którego powierzchnia osiąga 3 hektary a głębokość dochodzi do 7 metrów.

Kościółek Wang - zabytek architektury nordyckiej z XIII wieku, który zbudowali Norwegowie z miejscowości Vang. W Karkonosze został przywieziony przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV w 1842 r. Konstrukcję kościółka wykonano bez użycia gwoździ.

Zapora na Łomnicy - Łomnica to kapryśna i niebezpieczna rzeka, ma około 20 km długości. Podczas powodzi która miała miejsce w 1897 r. zniszczyła wiele dróg i gospodarstw. Po tym zdarzeniu podjęto decyzje o wybudowaniu systemu ochrony przeciw powodziowej. Wzniesiono wtedy wiele zapór i progów zwalniających.

Krucze skały - trzy granitowe turnie skalne dochodzące do wysokości 20 metrów. Położone na prawym brzegu Płomnicy. Skały te bogate są w liczne minerały. W XVIII wieku były tutaj dwie kopalnie, po których pozostały do dziś sztuczne jaskinie. Najcenniejsze szafiry pochodzące z kruczych skał, które zostały znalezione pod koniec XIX wieku znajdują się w Muzeum Geologicznym we Wrocławiu. Obecnie skały te eksplorowane są przez wspinaczy skałkowych, znajduje się tu wiele tras wspinaczkowych o zróżnicowanej skale trudności.


Atrakcje dalsze:

Kolorowe Jeziorka - położone w Rudawskim Parku Krajobrazowym na zboczu Wielkiej Kopy w kolorach purpury, błękitu, zieleni. Kolory swoje zawdzięczają występowaniu w nich różnych związków chemicznych. Jeziorka te powstały po dawnych kopalniach, które działały tu od XVIII do XIX wieku, gdzie wyrobiska w naturalny sposób wypełniały się wodą tworząc kolorowe jeziorka.


DSC00631 DSC00662 DSC00840

Facebook

Nefryt-karpacz.pl                          All Right Reserved